39 Tskneti Highway Street, Tbilisi, Georgia
+995 557 227 966, +48 696 070 470

Przegląd informacji ekonomicznych 01

Umowa o wolnym handlu między Gruzją a Chinami

Proces negocjacyjny w sprawie umowy o wolnym handlu między Gruzją a Chinami powinien zakończyć się zimą 2016 r. – powiedział Minister Gospodarki i Zrównoważonego Rozwoju Gruzji Dimitri Kumsishwili.

W grudniu 2015 r. podpisano memorandum w sprawie umowy o wolnym handlu między Gruzją a Chinami. W dniach 22-23 luty 2016 r. w Tbilisi odbyła się pierwsza runda negocjacji, podczas której dyskutowano nt. głównych kierunków porozumienia oraz harmonogramu konsultacji. Według Kumsishwiliego, druga runda negocjacji odbędzie się na początku lata, trzecia runda jesienią i ostatnia, podczas której obie strony podpiszą umowę, zimą 2016 r.

http://vestnikkavkaza.net/news/Free-trade-negotiations-between-Georgia-and-China-to-be-completed-in-winter.html

Rozwój Nowego Jedwabnego Szlaku

Gruzińska Izba Handlu weszła w skład Międzynarodowej Izby Handlu – Jedwabny Szlak (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce), która została założona w 2015 r. w Hongkongu. SRCIC skupia największe organizacje handlu z 36 państw. Podpisanie aktu wstąpienia było okazją do promocji rozwoju handlu, gospodarki i kultury w tzw. „regionie Jedwabnego Szlaku”.

http://vestnikkavkaza.net/news/Georgian-Chamber-of-Commerce-joins-Silk-Road-Chamber-of-International-Commerce.html

Nowy projekt promocyjny – Check in Georgia

Gruzja uruchomiła projekt Check in Georgia, który ma na celu promowanie potencjału turystycznego Gruzji. Na jego realizację przyznano 13 mln USD, które zostaną przeznaczone m.in. na organizację koncertów muzycznych, w okresie od kwietnia do grudnia 2016 r., które uświetnią swoimi koncertami takie gwiazdy jak: Eros Ramazzotti, Robbie Wiliams, Jose Carreras czy Maroon 5.

Podając za Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, sektor turystyczny w Gruzji rozwija się prężnie z roku na rok, w związku z tym, organizacja międzynarodowych wydarzeń kulturalnych jest dobrą okazją do promocji Gruzji zagranicą. checkin

 

Minister Kultury i Ochrony Zabytków Gruzji Micheil Giorgadze zapowiedział również organizację nowoczesnego festiwalu muzycznego w formie open air na gruzińskim wybrzeżu Morza Czarnego.

 

http://georgiatoday.ge/news/3471/Government-Launches-%2413-Million-Check-in-Georgia-Promotional-Project

 

 

Leave a reply