39 Tskneti Highway Street, Tbilisi, Georgia
+995 557 227 966, +48 696 070 470

Georgia RRnews ENG/PL

 

Georgian Airways Launches Direct Flights to London

Hungarian low-cost Wizz Air and Georgian Airways announced about launching direct flights to London.

“From March 2017, We will directly transfer you from Tbilisi to London’s Gatwick airport,” official website of Georgian airways writes.

The business focus of the airline is to provide safe and reliable passenger and cargo air transportation with great customer service. The company’s base airport is Tbilisi International Airport.

Georgian Airways announced that from May they are going to start direct flights from Tbilisi to Prague and from Prague to Tbilisi.

Gruzińskie Linie Lotnicze uruchamiają bezpośrednie loty do Londynu

 Węgierska tania linia lotnicza Wizz Air i Gruzińskie Linie Lotnicze ogłosiły, że uruchomiają bezpośrednie loty do Londyn.

“Od marca 2017 roku, będziemy chcieli przewieźć cię bezpośrednio z Tbilisi do londyńskiego lotniska Gatwick,” podaje oficjalna strona Gruzińskich Linii Lotniczych .

Podstawowym przedmiotem działalności towarzystwa lotniczego jest zapewnienie bezpiecznego i niezawodnego transportu lotniczego pasażerskiego i towarowego, z bardzo dobrą obsługą klienta. Bazą firmy jest międzynarodowe lotnisko w Tbilisi.

Gruzińskie Linie Lotnicze ogłosiły, że od maja mają zamiar rozpocząć loty bezpośrednie z Tbilisi do Pragi i z Pragi do Tbilisi.

Dzięki tym połączeniom partnerzy RR Consulting będą mogli szybko podróżować z Europy do Gruzji.

Related Posts

Leave a reply