39 Tskneti Highway Street, Tbilisi, Georgia
+995 557 227 966, +48 696 070 470

Pozyskiwanie nowych rynków eksportowych w Gruzji

„Pozyskiwanie nowych rynków eksportowych w Gruzji” – spotkanie informacyjne

 

We wtorek, 7 marca 2017, odbyło się spotkanie dotyczące możliwości eksportowych i inwestycyjnych w Gruzji. Wydarzenie zorganizowane było przez firmę RRConsulting wraz z  Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Objęte zostało patronatem honorowym Ambasady RP w Tbilisi oraz Ambasady Gruzji w Polsce.

Spotkanie przyciągnęło wiele zainteresowanych firm z regionu Dolnego Śląska, ale nie tylko. Zaproszeni reprezentowali małe, średnie, jak i duże  przedsiębiorstwa.

Gruzja jest dla Polski istotnym partnerem gospodarczym w regionie. Stabilność polityczna, bezpieczeństwo, niskie wskaźniki korupcji, przychylność zagranicznym inwestorom, a także bardzo pozytywne nastawienie do Polaków w tym kraju sprzyjają budowaniu trwałych wzajemnych relacji. Wartość polskiego eksportu rośnie z roku na rok, w 2016 wyniosła 114 mln USD (wzrost o 31% w porównaniu do roku 2015) i odnotowała najwyższy wolumen wymiany w historii dwustronnych relacji. Polskie marki są dla Gruzinów wyznacznikiem dobrej jakości i relatywnie atrakcyjnej ceny.

W ramach spotkania dyrektorzy firmy RRConsulting przedstawili zagadnienia obejmujące m.in:

– specyfikę nawiązywania kontaktów z partnerami gruzińskimi

– charakterystykę sektorów gospodarki, szczególnie wartościowych dla polskiego inwestora/eksportera

– aspekty prawne i modele dystrybucji

– sprawdzone strategie wejścia na rynek Gruziński i państw regionu,

– informacje jak skutecznie pozyskiwać klientów na rynku Gruzińskim,

– formy i możliwości inwestowania oraz instrumenty wsparcia

Prezentację dotyczącą wskaźników ekonomicznych Gruzji przedstawiła także radczyni Ambasady Gruzji w Polsce, pani Natalia Topchishvili.

Liczymy na jeszcze większe zainteresowanie firm z Dolnego Śląska Gruzją i regionem Kaukazu Południowego. Ufamy, że zorganizowane spotkanie przyczyni się do tego znacząco.

Jako firma, pragniemy wpłynąć na intensywniejszą współpracę gospodarczą pomiędzy Polską, a Gruzją. Chcemy, aby pozytywne relacje wpływały na zawieranie nowych kontraktów handlowych i inwestycyjnych. Nasza firma, posiadająca swoje biura w Tbilisi i we Wrocławiu, gwarantuje bezpieczeństwo w kontaktach handlowych, jak i inwestycyjnych w Gruzji.

Spotkanie było pierwszym z tego cyklu organizowanym przez RRConsulting.

Related Posts

Leave a reply